Aktywa kryptowalutowe działają w zdecentralizowanych sieciach peer-to-peer, rozproszonych na wielu komputerach. Taka struktura pozwala im istnieć poza kontrolą rządów i władz centralnych. https://slotyonlinepolska.com/100-zl-bez-depozytu/ Eksperci uważają, że technologia leżąca u podstaw kryptowalut, taka jak blockchain, może potencjalnie zakłócić funkcjonowanie różnych branż, w tym finansów i prawa.
Zgodnie z definicją zaproponowaną przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, „waluty” wirtualne są cyfrową reprezentacją wartości, nieemitowaną przez bank centralny ani organ publiczny, niekoniecznie powiązaną z walutą określonego kraju, lecz uznawaną przez osoby fizyczne i prawne za środek płatniczy. Mogą one być przenoszone, przechowywane albo podlegać handlowi elektronicznemu.
To cyfrowa reprezentacja umownej wśród jej użytkowników wartości, która nie jest emitowana i gwarantowana przez żaden bank centralny na świecie (np. polski złoty emituje Narodowy Bank Polski). „Waluta” wirtualna jest używana jako imitacja pieniądza, jeśli dwie strony transakcji tak między sobą uzgodnią.
W naszym przykładzie użyjemy Bitcoina: Alice również może skorzystać z aplikacji na swoim telefonie opisanej jako portfel Bitcoin. Po otwarciu swojego portfela bitcoin Alice wprowadzi adres bitcoinowy Boba – długi ciąg liter i cyfr – zamiast danych jego konta bankowego.